مشخصات محصول

مکمل ویژه آبزیان

 مزایای مصرف:
ماهی قرل آلا جزو ماهیان سرد آبی هستند که درجه حرارت مناسب برای رشد ونموآن ها حدود 17 درجه سانتیگراد و برای تکثیر حدود 8 تا 10 درجه سانتیگراد می باشد.
وجود ویتامین ها به مقدار كم در جيره غذايي قزل آلاضروري است تا رشد و سلامتي اين ماهي را تامين كند و در بعضي از فعاليت هاي حياتي پيچيده سلولي نيز نقش دارد . ويتامين هاي محلول در چربي در صورتي كه مقدارشان در جيره غذايي بيش از حد نياز باشد باعث مسموميت در قزل آلا مي شود.
البته در مراحل مختلف پرورش، نياز ماهي به عواملي از قبيل رشد ماهي،دماي آب و تغييرات محيطي وابسته است .
مواد معدنی جزء اساسي غذاي ماهي قزل آلا است . نقش آنها در متابولیسم بهینه غذا ، افزايش استقامت استخوانها، توازن در تبادل آب با محيط اطراف و حضور در مايعات بدن مي باشد.
عناصر معدني هرچند به مقدار ناچيز در غذاي ماهي وجود دارد ولي همين مقدار كم براي حيات آن بسيار ضروري است و بايد در جيره وجود داشته باشد ،در غير اين صورت سلامت ماهي به خطر مي افتد.
  • از بين ويتامين هاي محلول در آب ، ويتامين C بسيار مورد توجه است و در اثر كمبود آن علایمي نظير خون ريزي در كبد، كليه ها ، ماهيچه و ايجاد خميدگي در استخوان ها ديده مي شود.
  • مهمترين ويتامين محلول در چربی ، ويتامين A است . اين ويتامين براي ديد طبيعي ماهي بسيار مهم است و در حفاظت از پوست ماهي نيز نقش دارد و كمبود آن در جيره ماهي قزل آلا منجر به بيرون زدگي كره چشم و افزايش خطر ابتلا به بيماري در بدن ماهي مي شود، از طرفي اين كمبود باعث كاهش اشتها ، كندي رشد، كوچك شدن كبد،كم خوني، خون ريزي در چشم و پوست، خرابي باله هاف نرم شدن سرپوش آبششي و در مراحل بعد افزايش مرگ ومير خواهد شد.
  • ویتامین Dهم در محكم شدن استخوان بندي و جذب كلسيم و فسفر در روده كوچك نقش دارد
  • ويتامينE به عنوان يك آنتي اكسيدان طبيعي عمل مي كند،آثار کمبود اين ويتامين به ندرت بروز مي كند زيرا در بسياري از مواد غذايي وجود دارد ولي كمبود آن در دماي 6 تا 12 درجه سانتي گراد با علائمي چون: كاهش رشد، كاهش مصرف غذا و نرم شدن ماهيچه ها ديده ميشود.

مقدار مصرف: 5 کیلوگرم در هر تن خوراک

مدت نگهداری: دوام و پایداری مکمل از تاریخ تولید به مدت 6 ماه است.

بسته بندی: پاکت های 25 کیلوگرمی با سه لایه کاغذ پلی اتیلن

شرایط نگهداری: در جای خشک و خنک و بر روی پالت نگهداری شود

شماره مجوز تولید مکمل با فرمول های سفارشی از سازمان دامپزشکی: 34/27629
 

طراحی و اجرا توسط: وب باکس پورتال